TOPlist

Všichni naší zákazníci mají právní poradenství úplně zdarma!Právník Snadně je jednoduchý a moderní systém poskytování právního poradenství a prakticky použitelných právních produktů.

Jeho základem je balíček služeb Právník Snadně Start, který obsahuje DVD s výkladem pracovního práva a CDrom se sbírkou zákonů z oblasti pracovního, obchodního, sociálního a daňového práva.

Největším přínosem je však bezplatně poskytované poradenství. Každý zákazník obdrží přihlašovací údaje na web snadne.cz, kde může v sekci poradna zadávat své dotazy. Těmito dotazy se neprodleně začne zabývat tým zkušených právníků, jejichž odpověď zákazník nalezne po opětovném přihlášení na svůj účet. Tato služba je zákazníkovi k dispozici dvacet čtyři hodin denně, sedm dní v týdnu, po celý rok od zakoupení balíčku Právník Snadně Start.

Neváhejte nás kontaktovat! Naši asistenti z obchodního oddělení, po dohodě s Vámi, Vás navštíví přímo ve Vaší firmě a naše produkty Vám osobně představí. Šetřete čas a peníze a využijte plně naších služeb!

Zdarma dotazy a odpovědi z naší poradny

Získejte zdarma každý týden dotaz s odpovědí z právní poradny do svého mailu – stačí vyplnit váš email....
 
Dotaz
Předmět : Voda zaplavující zahradu při vydatnějších deštích
Dotaz : Jeden občan se na nás obrátil s žádostí o pomoc. Vedle jeho zahrady byly cca před 10 lety vybudovány nové rod. domy a majitelé si kolem těchto pozemků zbudovali ploty s podezdívkou. Jednotlivé pozemky na sebe navazují, takže zde vznikla přibližně 100 m dlouhá zábrana, která jako trativod svádí vodu právě směrem k jeho zahradě a někdy se jedná opravdu o velké množství. Pozemek, odkud voda přitéká, nad těmito podezdívkami je svažitý a patří jednomu vlastníkovi- zemědělci. Ten se samozřejmě odvolává na skutečnost, že hlavní původci problému jsou stavebníci, kteří volný průtok terénem směrem do luk, nepřirozeně zkorigovali k pozemkům žadatele, který tyto potíže před výstavbou plotů neměl. Zda byl žadatel před lety přizván jako účastník řízení, a nebo se ploty budovaly na základě jiné žádosti, kde se tato povinnost st. úřadům přímo nenařizuje jsme se zatím nedotazovali. Každopádně je mezi koncem poslední podezdívky a zahradou žadatele asi 3,5 m široký pozemek, který slouží jako komunikace pro pěší a je v majetku obce. To znamená, že přímím sousedem není a nebyl a to nemluvím o vzdálenějších parcelách. Kdo je podle Vašeho názoru zodpovědný za tento stav a na koho by se měl žadatel obrátit v první řadě?
  Zobrazit odpověď